Info:
Zlata Stuha to cykliczne zawody rozgrywane w przededniu Zlatej Prilby, w której startują zawodnicy do 21 lat. Początkowo udział w turnieju brali jedynie jeźdźcy z Czechosłowacji, a od roku 1992 nabrał rangi międzynarodowej. Od początku ścigano się według tradycyjnej 20-biegowej tabeli do roku 2004, z wyjątkiem sezonu 2001, gdzie startowało 12 zawodników (6 w kwalifikacjach i 6 rozstawionych w dwóch grupach półfinałowych). Podobnie było w sezonie 2005, a w latach 2006-2012 zawodnicy ściagli się w 5-cio osobowej obsadzie, także półfinały, natomiast sam finał składał się z 6-ciu rajderów. Od roku 2013 Zlata Stuha rozgrywana jest na wzór Zlatej Prilby, tj. turnieju głównego, półfinałów oraz finału, gdzie w każdym z biegów startuje po 6-ciu zawodników.

zlata stuha

2021Mateusz Świdnicki  (polska)Alexander Woentin  (szwecja)Petr Chlupáč  (czechy)
2020Jakub Miśkowiak  (polska)Mads Hansen  (dania)Jan Kvěch  (czechy)
2019Mateusz Bartkowiak  (polska)Marko Lewiszyn  (ukraina)Petr Chlupáč  (czechy)
2018Patrick Hansen  (dania)Luke Becker  (USA)Przemysław Liszka  (polska)
2017Eduard Krčmář  (czechy)Michael Härtel  (niemcy)Zdeněk Holub  (czechy)
2016Frederik Jakobsen  (dania)Marcin Nowak  (polska)Adam Ellis  (wielka brytania)
2015Max Fricke  (australia)Michael Härtel  (niemcy)Krystian Pieszczek  (polska)
2014Krystian Pieszczek  (polska)Václav Milík  (czechy)Zdeněk Holub  (czechy)
2013Timo Lahti  (finlandia)Krystian Pieszczek  (polska)Václav Milík  (czechy)
2012Pontus Aspgren  (szwecja)Krystian Pieszczek  (polska)Václav Milík  (czechy)
2011Tai Woffinden  (wielka brytania)Václav Milík  (czechy)Lasse Bjerre  (dania)
2010Maksim Bogdanow  (łotwa)Lasse Bjerre  (dania)Artiom Łaguta  (rosja)
2009Matěj Kůs  (czechy)Filip Šitera  (czechy)Lasse Bjerre  (dania)
2008Martin Vaculík  (słowacja)Grzegorz Zengota  (polska)Nikolai Klindt  (dania)
2007Filip Šitera  (czechy)Kenneth Hansen  (dania)Nikolai Klindt  (dania)
2006Christian Hefenbrock  (niemcy)Luboš Tomíček, III  (czechy)Matěj Kůs  (czechy)
2005Tomáš Suchánek  (czechy)Morten Risager  (dania)Krystian Klecha  (polska)
2004Kenneth Bjerre  (dania)Fritz Wallner  (austria)Matej Žagar  (słowenia)
2003Peter Ljung  (szwecja)Adrian Miedziński  (polska)Michael Hertrich  (niemcy)
2002Daniel Davidsson  (szwecja)Jonas Davidsson  (szwecja)Roman Chromik  (polska)
2001Lukáš Dryml  (czechy)Tomáš Suchánek  (czechy)Miroslav Fencl  (czechy)
2000Joonas Kylmäkorpi  (finlandia)Andreas Jonsson  (szwecja)Aleš Dryml  (czechy)
1999Andreas Jonsson  (szwecja)Aleš Dryml  (czechy)Lukáš Dryml  (czechy)
1998Lee Richardson  (wielka brytania)Krzysztof Cegielski  (polska)Nicki Pedersen  (dania)
1997Marian Jirout  (czechy)Scott Nicholls  (wielka brytania)Matej Ferjan  (słowenia)
1996Lubomír Batelka  (czechy)Michal Makovský  (czechy)Pavel Ondrašík  (czechy)
1995Ben Howe  (wielka brytania)Jiří Štancl  (czechy)Martin Kubeš  (czechy)
1994Mirko Wolter  (niemcy)Pavel Ondrašík  (czechy)Petr Pozdnik  (czechy)
1993Ben Howe  (wielka brytania)Marian Jirout  (czechy)Jiří Šťovíček  (czechy)
1992Antonín Šváb  (czechy)Jiří Štancl  (czechy)Tomáš Topinka  (czechy)
1991Rostislav Bureš  (czechosłowacja)Tomáš Topinka  (czechosłowacja)Vladimír Višvader  (czechosłowacja)
1990Ján Hádek  (czechosłowacja)Rostislav Bureš  (czechosłowacja)Jan Fejfar  (czechosłowacja)
1989Bořivoj Hádek  (czechosłowacja)Milan Černý  (czechosłowacja)Robert Ráliš  (czechosłowacja)
1988Jan Holub  (czechosłowacja)Jan Schinágl  (czechosłowacja)Gašpar Forgáč  (czechosłowacja)
1987Jan Holub  (czechosłowacja)Gašpar Forgáč  (czechosłowacja)Vladímir Kalina  (czechosłowacja)
1986Bořivoj Hádek  (czechosłowacja)Jan Holub  (czechosłowacja)Vladímir Kalina  (czechosłowacja)
1985František Ledecký  (czechosłowacja)Josef Fejfar  (czechosłowacja)Jan Schinágl  (czechosłowacja)
1984Ivan Pacák  (czechosłowacja)Jan Fejfar  (czechosłowacja)Bohumil Brhel  (czechosłowacja)
1983Zdeněk Schneiderwind  (czechosłowacja)Petr Vandírek  (czechosłowacja)František Ledecký  (czechosłowacja)
1982Jiří Hnidák  (czechosłowacja)Petr Kubíček  (czechosłowacja)Petr Vandírek  (czechosłowacja)
1981Antonín Kasper  (czechosłowacja)Lubomír Jedek  (czechosłowacja)Roman Matoušek  (czechosłowacja)
1980Stanislav Urban  (czechosłowacja)Lubomír Jedek  (czechosłowacja)Antonín Kasper  (czechosłowacja)
1979Stanislav Urban  (czechosłowacja)Jiří Hnidák  (czechosłowacja)Jiří Hejl  (czechosłowacja)
1978Ladislav Hradecký  (czechosłowacja)Jiří Švec  (czechosłowacja)Josef Filip  (czechosłowacja)
1977Miroslav Bačík  (czechosłowacja)Josef Jůza  (czechosłowacja)Zdeněk Dominik  (czechosłowacja)
1976Luboš Tomíček, jr  (czechosłowacja)Zdeno Vaculík  (czechosłowacja)Miroslav Bačík  (czechosłowacja)
1975Jindřich Dominik  (czechosłowacja)Emil Sova  (czechosłowacja)Zdeněk Dominik  (czechosłowacja)