Info:
Indywidualne Mistrzostwa Skandynawii to zawody organizowane przez Międzynarodową Federację Motocyklową od roku 1952 stały się rundą kwalifikacyjną do Mistrzostw Świata. W latach 1995-2001 turniej odbywał się pod nazwą Finał Skandynawski.

finał skandynawski

2001PoriKai Laukkanen (finlandia)Andreas Jonsson (szwecja)Stefan Andersson (szwecja)
2000ElganeRune Holta (norwegia)Lars Gunnestad (norwegia)Nicki Pedersen (dania)
1999HolstedRune Holta (norwegia)Jesper B. Jensen (dania)Gert Handberg (dania)
1998NorrköpingJohn Jørgensen (dania)Peter Karlsson (szwecja)Mikael Karlsson (szwecja)
1997HyvinkääPeter Nahlin (szwecja)Jesper B. Jensen (dania)Stefan Dannö (szwecja)
1996ElganeJimmy Nilsen (szwecja)Brian Andersen (dania)Mikael Karlsson (szwecja)
1995BrovstStefan Andersson (szwecja)Peter Karlsson (szwecja)John Jørgensen (dania)
1994EskilstunaHans Nielsen (dania)Tommy Knudsen (dania)Tony Rickardsson (szwecja)
1993SeinäjokiTommy Knudsen (dania)Per Jonsson (szwecja)Tony Rickardsson (szwecja)
1992ElganeTony Rickardsson (szwecja)Per Jonsson (szwecja)Brian Karger (dania)
1991BrovstHans Nielsen (dania)Jan O. Pedersen (dania)Jimmy Nilsen (szwecja)
1990LinköpingJan O. Pedersen (dania)Per Jonsson (szwecja)Henrik Gustafsson (szwecja)
1989TampereHans Nielsen (dania)Jan O. Pedersen (dania)Erik Gundersen (dania)
1988SandnesHans Nielsen (dania)Erik Gundersen (dania)Jan O. Pedersen (dania)
1987NorrköpingErik Gundersen (dania)Hans Nielsen (dania)Peter Ravn (dania)
1986KumlaHans Nielsen (dania)Jimmy Nilsen (szwecja)Jan O. Pedersen (dania)
1985FjelstedTommy Knudsen (dania)Jan Andersson (szwecja)Erik Gundersen (dania)
1984NorrköpingHans Nielsen (dania)Erik Gundersen (dania)Mikael Blixt (szwecja)
1983ElganeHans Nielsen (dania)Erik Gundersen (dania)Ole Olsen (dania)
1982FjelstedHans Nielsen (dania)Erik Gundersen (dania)Bo Petersen (dania)
1981NorrköpingTommy Knudsen (dania)Hans Nielsen (dania)Ole Olsen (dania)
1980SkienHans Nielsen (dania)Ole Olsen (dania)Finn Thomsen (dania)
1979NorrköpingJan Andersson (szwecja)Hans Nielsen (dania)Finn Thomsen (dania)
1978NorrköpingOle Olsen (dania)Bernt Persson (szwecja)Finn Thomsen (dania)
1977TampereOle Olsen (dania)Ilka Teromaa (finlandia)Finn Thomsen (dania)
1976NorrköpingOle Olsen (dania)Anders Michanek (szwecja)Bengt Jansson (szwecja)
1975SkienOle Olsen (dania)Tommy Jansson (szwecja)Dag Lövaas (norwegia)
1974TampereOle Olsen (dania)Dag Lövaas (norwegia)Matti Olin (finlandia)
1973NorrköpingOle Olsen (dania)Bengt Jansson (szwecja)Anders Michanek (szwecja)
1972NorrköpingBengt Jansson (szwecja)Anders Michanek (szwecja)Ole Olsen (dania)
1971HillerødOle Olsen (dania)Reidar Eide (norwegia)Bent Nørregaard-Jensen (dania)
1970EskilstunaGöte Nordin (szwecja)Sören Sjösten (szwecja)Anders Michanek (szwecja)
1969LinköpingTorbjörn Harrysson (szwecja)Sören Sjösten (szwecja)Ove Fundin (szwecja)
1968HillerødReidar Eide (norwegia)Øyvind S. Berg (norwegia)Odd Fossengen (norwegia)
1967HillerødOve Fundin (szwecja)Sverre Harrfeldt (norwegia)Leif Enecrona (szwecja)
1966HillerødKalevi Lahtinen (finlandia)Ole Olsen (dania)Sverre Harrfeldt (norwegia)
1965SkienSören Sjösten (szwecja)Ove Fundin (szwecja)Leif Enecrona (szwecja)
1964OdenseBjörn Knutsson (szwecja)Ove Fundin (szwecja)Göte Nordin (szwecja)
1963VäxjöOve Fundin (szwecja)Björn Knutsson (szwecja)Göte Nordin (szwecja)
1962HillerødBjörn Knutsson (szwecja)Göte Nordin (szwecja)Ove Fundin (szwecja)
1961GislavedOve Fundin (szwecja)Arne Pander (dania)Björn Knutsson (szwecja)
1960OsloOlle Nygren (szwecja)Göte Nordin (szwecja)Aage Hansen (norwegia)
1959TurkuRune Sörmander (szwecja)Aage Hansen (norwegia)Arne Carlsson (szwecja)
1958VäxjöRune Sörmander (szwecja)Ove Fundin (szwecja)Olle Nygren (szwecja)
1957OsloAage Hansen (norwegia)Per Olof Söderman (szwecja)Rune Sörmander (szwecja)
1956LinköpingDan Forsberg (szwecja)Ulf Ericsson (szwecja)Rune Sörmander (szwecja)
1955TrondheimOve Fundin (szwecja)Henry Andersen (norwegia)Basse Hveem (szwecja)
1954OsloOlle Nygren (szwecja)Rune Sörmander (szwecja)Georg Dunneborn (norwegia)
1953OsloDan Forsberg (szwecja)Basse Hveem (norwegia)Olle Nygren (szwecja)
1952OsloBasse Hveem (norwegia)Bo Andersson (szwecja)Rune Sörmander (szwecja)
1951NæstvedBasse Hveem (norwegia)  
1950HelsinkiBasse Hveem (norwegia)  
1949KopenhagaBasse Hveem (norwegia)  
1948KopenhagaBasse Hveem (norwegia)